Author Topic: nod backing running line  (Read 3878 times)

guvidu

• Emerger
nod backing running line
« on: May 09, 2014, 10:39:58 PM »
As vrea sa aflu de la utilizatorii de amnesia cum se face legatura dintre backing si amnesia.

Tavi

• Administrator
  • Adult
Re: nod backing running line
« Reply #1 on: May 09, 2014, 10:57:29 PM »
Nu mai stiu...de cand nu am mai vazut nodul ala... :laugh:
Fa (vorba lui Ponta) o bucla din amnezia si un clinch din backing. Sau invers.

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #2 on: May 09, 2014, 11:27:17 PM »
... legatura dintre backing si amnesia.
Am amnesia... oare ce legatura are cu backingu'? ???

guvidu

• Emerger
« Reply #3 on: May 10, 2014, 12:00:16 AM »
Pai pui amnesia fara backing?nu am mai folosit Sh-uri etc doar fire intregi,de aceea intreb,scuze daca deranjez vreun expert...

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #4 on: May 10, 2014, 02:44:39 AM »
 Io zic sa faci un Perfexion loop mai larg la amnesia si o bucla mare cu nodu chirurgului la Backing...Apoi bagi dinsa'n'transa cu tot cu rola de amnesia, ca de aia am zis sa faci bucla larga la backing.
   Poti exersa un Bimini Twist la backing daca vrei sa ai solutia suprema (dupa spusele expertilor), ca eu n-am tras de ele sa vad care rezista cel mai bine.
   Daca pui toata rola de Sunset Amnesia care are vreo 60 de metri parca.....n-o sa vezi backingu ala decit daca dai de un somon mai atlet..sau un somn mare pe riu rapid...
arbeit macht frei

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #5 on: May 10, 2014, 07:49:53 AM »
... n-o sa vezi backingu ala decit daca dai de un somon mai atlet..sau un somn mare pe riu rapid...
si daca ai amnezie ca si Tavistanu, n-o sa conteze  :laugh: :laugh:

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #6 on: May 10, 2014, 10:18:18 AM »
Gata, mi-a trecut amnezia! :laugh:
@guvidu! vezi cum iti intra pe mulineta; eu mi-am pus si fara backing si nu e nici o problema; ideal e ca taburul mulinetei sa fie plin pentru ca sh-ul sa stea in bucle cat mai largi posibil.  O rola de amnesia are 60 m; e mai mult decat suficient pentru pestii nostri. Daca iti intra si backing, orice nod e bun.

guvidu

• Emerger
« Reply #7 on: May 10, 2014, 03:22:46 PM »
ah,am inteles,nu o sa intreb de ce ti-a trecut amnesia, tavistan ,ca o sa intram in endless discutii pe topic. multumesc tuturor de sfaturi

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #8 on: May 10, 2014, 08:13:14 PM »
   Am ceva de spus aproape on topic aici. :D
   Aveam niste bucati de backing prin buzunare(20 si 30 livre, SA portocaliu si alb...Cortland micron fluo...ma rog), sa ma consult cu un coleg despre care ar fi cel mai smoooooth sau cea mai frumoasa culoare.... :laugh:
   Am inadit doua bucati cu nodul blood cu numai 4 spire de fiecare parte si am inceput sa trag de capete. La inceput am facut perfexioane sau chirurg bucla, apoi chiar si infasurari ale capetelor pe tije de surubelnita...si am iefectuat trageri cu ruperile de rigoare. La inceput se rupea ba la perfexion, ba la chirurg, apoi la infasurarea capetelor se rupea firul pe te miri unde dar...NICIODATA la nodul blood.
   Deci la nadirea a doua bucati de backing...nodu blood fara nici o problema...la lider asemenea..
arbeit macht frei