Author Topic: Prima captura  (Read 10541 times)

Liviu

• Administrator
  • Adult
Re: Prima captura
« Reply #15 on: September 24, 2012, 04:48:02 PM »
Stii ... noi nu facem asa ceva in mod normal, dar la tine ... am zis ca APV-ist fiind, poate simti nevoia  ;D sa fii botezat.
Si nu te face ca nu ai inteles: folosim o joarda!  ;D   Alege tu ce clasa de fie!  :laugh: :laugh: Iti lasam alegerea, vezi? Cita democratie dom'le!   ;D  :laugh: :laugh:

Sheniloiu

• Adult
« Reply #16 on: September 24, 2012, 05:02:52 PM »
Clasa 0,5 există? Una aşa, pentru pescuit guppy în acvariu? De manevrat finuţ, doar cu două deşte?
Amu, fie ce vreţi voi, da fără de-alea de DH. Pentru SH, accept până la #6 (şi îmi iau o pernă în PVC, pe la zona strategică :D).

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Înparatu'
« Reply #17 on: September 24, 2012, 08:16:12 PM »
Clasa 0,5 există? Una aşa, pentru pescuit guppy în acvariu? De manevrat finuţ, doar cu două deşte?
Amu, fie ce vreţi voi, da fără de-alea de DH. Pentru SH, accept până la #6 (şi îmi iau o pernă în PVC, pe la zona strategică :D).
io cred ca tu faci o confuzie, dar no... pregateste-te cum poti ...
La botezul in flyfishing, nu se da cu joarda la... zona strategica pentru care te temi, ci se baga cu varful pe gura printr-un cap si se impinge, se impinge , ...se impinge pe gat in jos, pana iese pe... celalalt cap,..., astfel ca la sfarsitul procedurii, sa se poata spune ca joarda si muscarul sunt dintr-o singura faptura, un singur feeling !
Stii tu vorba aia: joarda trebe sa fie prelungirea maiinii muscarului ! Termenul "mana", e ... generic, dar toti muscarii botezati, stiu despre ce-i vorba !  :P
eu in locul tau nu mi-as face griji pentru SH sau DH, ci m-as ruga ca joarda sa fie... blank, curat, fara inele si maner... altfel, ... ii nasol !
 :laugh: :laugh: :laugh:
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

Sheniloiu

• Adult
« Reply #18 on: September 24, 2012, 08:32:31 PM »
Măiculiţă, ăsta e forumul Musca 13 sau Dracula Fan? Da vedeţi că, în cazul ăsta, s-a cam inversat procedura!
Păi, atunci, ca pregătire, cred că se cere o sticlă de ulei, băut, să alunece! Şi una de palincă, să nu simţi dacă nu alunecă!
Şi un Ka-Bar, să poţi convinge pe cineva să dea jos inelele de pe lansetă, să o facă vargă de Tenkara, de, tot de muscă!
Pentru administratori sau cine se ocupă cu posibilităţile de exprimare pe forum, e lipsă de ceva emoticoane (sau cum le ziceţi la chestiile alea de obicei zâmbăreţe) care să exprime adecvat reacţiile la ceea ce tocmai mi-a sugerat atât de plastic Miky!

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Înparatu'
« Reply #19 on: September 24, 2012, 08:38:39 PM »
Păi, atunci, ca pregătire, cred că se cere o sticlă de ulei, băut, să alunece! Şi una de palincă, să nu simţi dacă nu alunecă!
Eee... vezi, acum da ! Zic ca incepi sa te pregatesti corect !
Io zic sa lasi sticla de ulei si sa pui doua de palinca ! Niste ulei de CDC acolo, cat sa lunece un pic, om gasi prin vesta vreunuia dintre noi !
 8)

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #20 on: September 24, 2012, 08:45:03 PM »
ok, io pun la bataie un blank St.Croix Imperial... avantaje: doar 8 picioare, subtire, flexibil. Dezavantaje: are deja mandrina lipita, fara maner... aici va trece un pic mai greu  :D Nea Sheniloiu, fa o proba sa vezi ce-ti place...  :laugh:

colaps

• Adult
« Reply #21 on: September 24, 2012, 08:49:21 PM »

Sheniloiu

• Adult
« Reply #22 on: September 24, 2012, 09:02:27 PM »
Care parte se vâră prima?
Că dacă fac o comparaţie între a înghiţi rapid un cabanos sau un cârnaţ bănăţean sănătos, prefer cabanosul! ;D

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #23 on: September 24, 2012, 09:21:39 PM »
Daca preferi cabanosul, atunci varam mandrinaaaa... :laugh:

Sheniloiu

• Adult
« Reply #24 on: September 24, 2012, 09:35:15 PM »
Gata, nu mai dorm la noapte! ???
Fiţe, nu mă sperii eu aşa uşor!
Ne vedem sâmbătă!

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #25 on: September 24, 2012, 10:44:51 PM »
... fac o comparaţie între a înghiţi rapid un cabanos sau un cârnaţ bănăţean
Dar cine-o zis ca o sa inghiti? Directia ai priceput-o, doar sensul de parcurgere pare ca nu ...  :P

Tavistane, acum ca inca n-o inceput after school-ul la fii-mea, e soacra-mea la noi. Deci ... in legatura cu venirea ta ... crezi ca poate fi mai rau?? Sau da ... si tu si soacra-mea de-o data ...  :laugh: :laugh: :laugh:

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Înparatu'
« Reply #26 on: September 25, 2012, 05:03:15 AM »
Directia ai priceput-o, doar sensul de parcurgere pare ca nu ...  :P
Exact ! Eu in locul tau nu mi-as face probleme la ... intrare, ci la ... iesire ! Acolo canalu-i ingust si conteaza pana si inelul de varf !
Sau ma rog, poate ca esti... super bine dotat, daca nu-ti faci probleme pe partea asta !

« Last Edit: September 25, 2012, 11:53:25 AM by miky »

Elias

• Adult
« Reply #27 on: September 29, 2012, 05:35:39 PM »
Postez si eu aici ;D
Daca ani la rand am cautat doar capturi capitale si am uitat ce inseamna cu adevarat pescuitul si placerea de a fi pe apa,astazi m-am bucurat din nou si am avut aceleasi emotii ca atunci cand m-am apucat prima oara de pescuit la clean ;)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

C&R:
http://www.youtube.com/watch?v=JNH3fFOD-z8&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=0OGo92crStY&feature=youtu.be

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #28 on: September 29, 2012, 05:45:49 PM »
   Oooo...bravo maestro...
arbeit macht frei

Elias

• Adult
« Reply #29 on: September 29, 2012, 06:00:33 PM »
Ce trebuia sa zic de prima data,imi cer scuze pentru asta, e ca trebuie sa-i multumesc lui Hell pentru echipament si muste. ;)

?>