Author Topic: Ultima captura  (Read 310609 times)

Leowb

• Adult
Re: Ultima captura
« Reply #5550 on: November 27, 2017, 07:56:25 PM »
Vino pe la mine daca vi in B sa facem o stiuca  ;)

muskmd

• agricultor
  • calatori
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #5551 on: November 27, 2017, 07:58:31 PM »
negresit, doar ca nuj cand mai ajung....

momentan, am alte specii pe aci , care ma asteapta  8)
Inglorious Muzkars

pehep

• Nymph
« Reply #5552 on: November 27, 2017, 08:43:55 PM »
dadadaaaa dealea de carbon aducatoare de dealea de 18 ani ... tradezi partidu bah

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #5553 on: November 27, 2017, 11:20:49 PM »
dadadaaaa dealea de carbon aducatoare de dealea de 18 ani ... tradezi partidu bah
calm Misule, calm! Se apropie de criza barbatului de 40 de ani  ;D

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #5554 on: November 27, 2017, 11:23:52 PM »
Voi numai pescuiti?
Bravo dom'le!
As pescui Leo, dar nu stiu la ce sa-i mai pacalesc. Asta in eventualitatea ca as da de cleni pe unde-s ascunsi acum. Divulgi musca/mustele?

Leowb

• Adult
« Reply #5555 on: November 28, 2017, 03:49:34 PM »
Daca dai cu streamere gen zonker sau mudler minnow sau orice altceva care sa Munceasca in apa adica sa vibreze in curent exclus Wolly buger ca nu lucreaza in curent in schimb e bun de facut pachete mici de apa in spatele obstacolelor sau pescuit perpendicular asteptand atacul in aia 30 40 cm de a malul celalalt .Dar pt mine nu prea face servici in perioada asta la clean.
Dar sa nu uiti ar trebui si un snur cu sinktip sau ceva sau macar un polilider dar grija la lanseu ca baietii fug repede ,aaaaaa era sa uit daca nu trebui sa intri in apa nu intra  ;).Nu trebui neaparat sa ii cauti in apa mare o sa i gasesti in coturi de rau cu apa lina ,langa pietre ,pomi ,apa nu trebui sa depaseasca 1m

Sau mai poti pescui cu Buzere cu un indicator mic de polistiren gaseti la magazinele de crap destule. e misto si genul asta de pescuit dar trebui sa cauti anumite locuri .Adica apa mica in exteriorul curentului  si bine inteles ceva craci sau obstacole,vezi ca sta si in 10 cm de apa deci atentie la apropiere si snur intins

http://s105.photobucket.com/user/cristealeonard/media/010_zps1jf40vfi.jpg.html

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #5556 on: November 29, 2017, 08:54:11 AM »
Hmmm, acum aproape o luna am gasit cleanul asa cum spui tu, in apa mica, cu ude care coboara destul de bine, mici (de fapt niste buzere sau imitatii de chironomide probabil), iar trasatura era fff anemica. Lasam burta snurului sa intinda leaderul, vedeam o mica tresarire in snur si intepam.
Dar nu ma asteptam sa mai fie acolo, ma gindeam ca-s pe fundul raului acum. Acolo stau toata iarna? Sau ma rog, pina ingheata mai tare

Leowb

• Adult
« Reply #5557 on: November 29, 2017, 02:50:17 PM »
Cam 50% din iarna sta acolo  ,dar pescuitul de iarna incepe pe la 10 11 si se termina la 14 15  atat in rest nu mai sunt activi numai sa fie cald sa pape ...Si nu mai astepta tresarirea snurului ,pune un mic indicator sa vezi cate trasaturi ai exact.O sa incerc sa fac un reportaj pe blog cand am timp si poate o sa gasesti mai multe detalii ;),.Dar sa nu neglijezi pescuitul la streamer atacul unui clean in Swing e misto rau  8).Snur intins