Author Topic: Controale  (Read 40104 times)

jupanu

• Egg
  • *
Re: Controale
« Reply #75 on: February 18, 2012, 12:42:05 AM »
Salutare Prieteni Pescari!Imi permit sa observ ca nu este productiv sa discutati in contradictoriu.Imi mai permit sa vin inca odata cu un punct de vedere.Nu trebuie ca paznicii sa patruleze 24 din 24,hai sa nu fim ridicoli!Am spus si repet din punctul meu de vedere sunt cele doua puncte nevralgice Tr.Rosu pod si Avrig asa zisa plaja.Orele de activitate maxima ale braconierilor sunt de cand se lumineaza de ziua pana pe la 8.30 si aprox. 16.00 pana la lasarea intunericului.Paznicii nu numai ca nu activeaza in aceste intervale orare dar concret sunt in legatura cu braconierii!In particular,daca doriti, va dau detalii concrete.Trebuie sa se faca programul corect de patrulare al paznicilor.Cei ce nu respecta programul,sa se renunte la ei si sa se angajeze prin concurs altii.S-ar putea sa fim surprinsi de eficienta altora!Cei vechi dupa parerea mea si-au demonstrat eficienta!Daca nici atata seama nu suntem in stare,ma tem ca numarul pescarilor cotizanti va scadea simtitor.

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Înparatu'
« Reply #76 on: February 18, 2012, 09:55:00 AM »
.Paznicii... concret sunt in legatura cu braconierii!In particular,daca doriti, va dau detalii concrete...
Salut jupane !
Sigur ca ne trebuie date concrete ! Poti sa mi le dai pe MP !
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

danutt

• Egg
  • *
« Reply #77 on: February 18, 2012, 10:16:40 AM »
   "dar concret sunt in legatura cu braconierii!In particular,daca doriti, va dau detalii concrete."

pai da detalii aicea  sau daca nu te deranjeaza,dami si mie pe mp  ca suntem si noi curiosi,astea sunt  interesante

" ma tem ca numarul pescarilor cotizanti va scadea simtitor." 

chiar as dori informatia aceasta daca nu este secreta :'(,cati cotizanti sunt deja???eu stiu multi care habar nau de ultimile schimbari si deja au cotizat
 oricum sunt multi cu care am vb si au spus ceva de genu ca de ce sasi faca permise?ca si asa nu vin dupa prohibitie in control
 din cate vad toti ne asteptam ca paznici sa fie calare pe ei acolo dar parese ca nui posibil
 astazi sambata maine duminica probabil nici nu au program  ;D dar de.....,nu inteleg de ce nu se duc si ce asteapta?nu sunt bani de motorina,nu au interes pana dupa separarea de fonduri?
 oricum vesnic aceleasi discutii ,nici nu mai au faremec
 ASADAR cati membri cotizanti or fi pana acuma?

grey-wolf

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #78 on: February 18, 2012, 06:02:57 PM »

Captura este din data de 26.01.2012 !

macar sa fie deranjati cit mai des .
Am speranta ca vor fi ... !
Soon !

Acum m-am mai linistit  ;D inseamna ca se poate !   astept sa vad paznici la treaba si pozele cu ,, capturi " pe forum . cu cit mai des sunt deposedati de unelte creste paguba la ei si odata cu asta scade si rentabilitatea lor . plus ca pescarii au nevoie de dovezile acestea ca sa le mentina increderea , moralul si interesul .

@ DANUTT

unele lucruri nu pot fi date pe fata direct ! uni dintre noi stim cine e Jupinul dar sigur Jupinul nu stie cine suntem noi TOTI !  sunt situatii si situatii !

danutt

• Egg
  • *
« Reply #79 on: February 18, 2012, 07:52:14 PM »
  pai asta e,poate imi da mp..daca nu,nu...mare lucru ce as putea afla? ;D ca le cam stiu pe toate...adeca daca nu macar ca le banuiesc ;D

jupanu

• Egg
  • *
« Reply #80 on: February 18, 2012, 09:50:14 PM »
Salutare!Ma bucur ca bine a observat Grey Wolff ca sunt lucruri care nu le pot spune pe fata!Cel putin nu deocamdata.Ca sa va faceti o idee este o cercetare penala in curs.Un PM i-am dat lui Miky fiindca pe el il cunosc nu direct ci prin Hell.Credeti-ma, nu o spun cu rautate dar sa chibitezi de pe margine este usor.Sper sa ne organizam in asa fel incat sa ne putem intalni macar din cand in cand si sa facem ceva cu finalitate!In unire sta puterea!Hai sa fim sanatosi si sa avem ape line si fire intinse!

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Înparatu'
« Reply #81 on: February 18, 2012, 10:50:34 PM »
Mersi jupane !
Genul asta de informatii ne si trebe ca sa ne ajute in reevaluarea paznicilor !
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

danutt

• Egg
  • *
« Reply #82 on: February 18, 2012, 11:00:17 PM »
  'teles
   maine iesim la aer...poate punem ceva poze si cu pesti  :'(.va salut

grey-wolf

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #83 on: February 22, 2012, 12:19:29 PM »
pentru a nu deschide un nou topic cu o singura intrebare intreb aici si cine poate sa imi raspunda e rugat sa o faca . (daca se considera ca e necesar un topic separat ...ok) . poate ar fi de interes publicarea tarifelor si conditiilor de pescuit in Sibiu (nu numai pe forum ci si in mass media )

o persoana din alt judet membru in ajvps-ul local ce cheltuieli are pt a pescui in SB intreg anul ? e interesat in ambele variante: membru la Sibiu si ne membru in asociatia sibiu .

MS

Adrian Sb

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #84 on: February 22, 2012, 10:19:01 PM »
Conditiile de pescuit vor avea o pagina separata in noul site web. Se vor gasi toate detaliile acolo. Sper sa apara in cateva zile.

grey-wolf

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #85 on: February 23, 2012, 03:50:06 PM »
merci Adi  . si pina atunci eu ce i transmit prietenului care ma intrebat ?

- Ai ma rabdare ! :laugh:

Adrian Sb

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #86 on: February 23, 2012, 08:03:17 PM »
Da si tu un telefon la Ajvps, daca te roaga prietenii.

nickysibiu

• Emerger
« Reply #87 on: February 23, 2012, 08:31:34 PM »
le ascris miky in tribuna deieri sau alaltaieri

nickysibiu

• Emerger
« Reply #88 on: February 23, 2012, 08:39:08 PM »
"În perioada de faţă, până la tipărirea noilor permise ANPA (n.r. permise de pescuit), se poate pescui cu permisele ANPA pe 2011 sau cu chitanţa care face dovada de plată a contravalorii permisului naţional ANPA pe 2012", a mai spus Mihai Gheorghe, subliniind că doar tarifele de acces se modific[ fa\[ de cele din 2011. Astfel, tariful de acces anual este în valoare de 92,5 de lei, unul lunar, în valoare de 51,5 de lei, pescarii putând opta, totodată, pentru un tarif de acces săptămânal, în valoare de 10 lei. Pe lângă tariful de acces, pescarii care îşi întind undiţele pe apele aflate în administrarea AJVPS trebuie să posede un permis de pescuit, al cărui preţ este de 30 de lei. Suma aceasta este mai mică în cazul elevilor, studenţilor şi al persoanelor cu handicap mediu sau uşor care trebuie să scoată din buzunar suma de 10 lei pentru un permis de pescuit. În ceea ce–i priveşte pe pensionari, permisul este gratuit.
 Pasionaţii de pescuit, care vor să–şi exercite hobby–ul, mai au la îndemână varianta de a deveni membri pescari ai AJVPS Sibiu, cotizaţia anuală de membru al asociaţiei fiind de 70 de lei. Membrii pescari ai AJVPS Sibiu beneficiază de o reducere cu 100% din tariful de acces pe apele aflate în administrarea asociaţiei..

nickysibiu

• Emerger
« Reply #89 on: February 25, 2012, 02:12:27 PM »
controale astazi la turnu paznici cu politia