Author Topic: Controale  (Read 40022 times)

nickysibiu

• Emerger
Re: Controale
« Reply #15 on: January 28, 2012, 10:11:07 AM »
la turnu nu sunt mirese la ora asta   :P

danutt

• Egg
  • *
« Reply #16 on: January 28, 2012, 10:43:55 AM »
 am inteles tavi
 hell,intreabal pe alex,nu esti singuru care ai mers cu el si asta nu doar o data ...si mai de mult si eu am plecat de la avrig cu masina noua zgariata din fata pana in spate... si eu am scos plase cu alex din bratul avrigului,am fost si la aia de pe baraj in avrig si am filmat cand sa dus la ei si pe dealurile cartei si la sopa cu popularea.. dar vreau sanctiuni concrete,facut in asa fel incat sa se poata ,ca altfel ti pui in cap si devin razbunatori
 amenitarea va pluti asupra celor care continua sa faca paza acolo,dar este serviciu lor si un risc asumat
 este serviciu lor ,asemenea jandarmilor angajati din bucuresti care au ramas cu capete sparte la manifestatiile astea,eu ce sa le zic?au semnat ptr un log de munca,sa se faca ginecologi  ;D ;D ;D daca vor
 ma,va dati seama ca stiu exact la cat i ora... dar bat si eu apa in piua ,ca sa fie putintica presiune,citez din vb unui bastinas"aicea este tara noastra....tot ce misca ,fazani iepuri pesti,avem dreptu sa lom ce vrem,nu vine ajvps sa ne zica noua ca nui voie"
  poate anu acesta reusim ceva ,daca nu....asta e

nickysibiu

• Emerger
« Reply #17 on: January 28, 2012, 10:53:18 AM »
sa-u     popi :o

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • ╬nparatu'
« Reply #18 on: January 28, 2012, 11:21:09 AM »
Danutt,
din pacate, in privinta pedepselor legile is facute prost !
In mod parca intentionat, conditiile de realizare a flagrantului in momentul de fata sunt foarte greu de indeplinit !
Iar fara flagrant, sunt toate sansele sa scape usor !
Oricum vom studia problema ! Asta nu e vina Ajvpsului, nu e vina altcuiva decat a celor care prin legi proaste vor sa protejeze infractorii ! asta e !
Ceea ce putem face noi, si cu siguranta vom incerca, sunt:
1- demersul pentru realizarea unui acord oficial/contract, protocol/cum s-o numi, cu Jandarmeria Sibiu, PE BANI,  cu derulare pe intregul an, cu actiuni clare, constante, periodice si ritmice, astfel incat Jandarmii sa nu mai vina numai la solicitare ci sa-si insuseasca ca obiective de paza aceste zone ! Am spus pe bani, pentru ca de cele mai multe ori, banul motiveaza responsabilitatea daca nu chiar o creeaza !
2 - cand vom avea paznicii triati, si vom fi siguri pe cei pe care vrem sa-i pastram, va trebui sa ne gandim la dotarea lor cu echipament de autoaparare (tot ce-i nevoie, de la bulan, pistol cu bile de cauciuc, spreyuri paralizante, chestii d-alea cu electrosocuri, orice e nevoie), pentru ca si ei sunt de inteles in momentul de fata, chiar daca si-or fi asumat postul cand s-or angajat, dar sunt trimisi acolo fata in fata cu braconierii , cu mainile goale ! E firesc sa nu impresioneze ! Si si mai firesc e sa se lase intimidati cand se simt in inferioritate ! Ca sa nu mai zic ca stand in acelasi sat cu infractorii,...
Aceste masuri vor trebui facute din banii pescarilor ! De fapt, pe asa ceva ar trebui sa se duca acesti bani !
In felul asta cand vor lua un sprey in nas, sau vreo cativa volti la buzunar, ... sa -i linisteasca de tot !
Adica poola mea,.. paznicu sa fie PAZNIC ... nu kkt !
« Last Edit: January 28, 2012, 12:35:10 PM by miky »
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

marcel_b

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #19 on: January 28, 2012, 12:07:08 PM »
Adica poola mea,.. paznicu sa fie PAZNIC ... nu kkt !

;D :D...din ciclul doine balade si urari de bine !!!... :laugh: :laugh:

nickysibiu

• Emerger
« Reply #20 on: January 28, 2012, 12:46:56 PM »
miky  corect 

danutt

• Egg
  • *
« Reply #21 on: January 28, 2012, 02:59:16 PM »
 la unu si jumatate,miresele erau la tr rosu
 le vazusi io, ;D  unu era cu parajutka  saraku,arata rau de tot,cred ca iera f foame..data viitoare ma duc inainte la real si cumpar un novac mare si lil las acolo  :P sa pape,poate renunta la acte de kaka

nickysibiu

• Emerger
« Reply #22 on: January 28, 2012, 03:07:06 PM »
trebuie sa stim nr masini ,scuterului ,buletin ,orice ,doar asa ii stirpim .  si eu am informatii credibile  ca azi la turnu  a mers bine furnicuta

jupanu

• Egg
  • *
« Reply #23 on: January 28, 2012, 04:33:02 PM »
Poate nu stiati dar paznicii au permise de port-arma si chiar pistoale cumparate din banii nostri dar Dl.Varga nu este de acord sa le dea la paznici.Asta pe de o parte,pe de alta parte sunt de acord ca nu se poate face combaterea braconajului numai in colaborare jandarmi si(sau)politie -paznici.

nickysibiu

• Emerger
« Reply #24 on: January 28, 2012, 04:36:41 PM »
da jupine trebuie sa stam atenti cu ochiii pe ei ca pe butelie

Adrian Sb

• AGVPSEI
  • Egg
  • *
« Reply #25 on: January 28, 2012, 10:40:43 PM »
Furnicuta, ce metoda mai e?

sorinB

• Emerger
« Reply #26 on: January 28, 2012, 11:00:14 PM »
Si miresele ce sunt?
Chipintaci

nickysibiu

• Emerger
« Reply #27 on: January 28, 2012, 11:53:35 PM »
  furnicuta-triling mic in loc de cirlig                 mireasa e parasuta

nickysibiu

• Emerger
« Reply #28 on: January 28, 2012, 11:56:25 PM »
flagrantul e posibil  ii cauti in ranite  sau pesti  daca nu au gaura la botan e clar

jupanu

• Egg
  • *
« Reply #29 on: January 29, 2012, 01:37:58 PM »
Jandarmii sau politistii au dreptul sa-i controleze si in masina nu numai in ranita!Asa ar descoperi si hate,parasute si plase monofilament.Ar aplica sanctiunile ce se impun si in scurt timp cred ca fenomenul braconaj s-ar reduce semnificativ.