Author Topic: filiale Musca 13  (Read 16089 times)

colaps

• Adult
filiale Musca 13
« on: October 25, 2011, 11:52:45 AM »
Domnu presedinte , vici si stimati cluberi , etc etc .... dupa o gandire nu prea lunga ( tipic mie ) mi-a venit o ideee ( doar is inginer ... ) zik eu buna ... adicatalea sa va propun domniilor voastre sa va ganditi ( nu e neaparat obligatoriu ) la posibilitatea extinderii microbului numit Musca 13. Nu de alta .... da` dejaba am dori sa ne alipim la clubul domniilor voastre , ieste putin peste mina unora sa calatoreasca xxx kilometri pina la biroul central , la o sedinta de legat sau la dezbateri aprinse in legatura x probleme . apoi banuiesc ca dragostea la distanta nu merje ... parca si vad propuneri in plen ... 2 absente ... BANED etc etc masuri radicale , degradat iar la stadiu de larva, cocon , etc.
Deci ... oprind aberatia datorata foamei care ma macina rau de tot si a lipsei acute de .... pescuit va rog sa cititi cele de mai sus si eventual sa si raspundeti.

Cu toata stima si nenumarate plecaciuni in fata domniilor voastre .... umilul vostru cititor , adica  io ( L ).

hai ca plek la masa ca deja se lasa cu lesin .

pa si puszi .

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
Re: filiale Musca 13
« Reply #1 on: October 25, 2011, 01:07:30 PM »
.... umilul vostru cititor , adica  io ( L ).
Tu L Adica? hai , zi cum te cheama  :P
Inglorious Muzkars

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #2 on: October 25, 2011, 01:22:22 PM »
io n-am nimic impotriva inginerilor :P. Acu nush daca musai filiala, asta presupune ceva acte si umblatura care nu cred ca-s necesare. Dar daca sunteti multi doritori, putem lua in calcul si varianta asta.
Chiar asa, cati sunteti?
altfel sa stii ca intr-adevar luam masuri dure in caz de nesupunere  ;D

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #3 on: October 25, 2011, 02:21:01 PM »
Nici nu iti dai seama cite hartoage si cite anexe cu dop trebuie sa faci ca sa ... sa ce vrei tu de fapt? ? ? Si pe linga nume poate ne spui si locatia  :P

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #4 on: October 25, 2011, 02:23:08 PM »
@ Lucian   :P adica singur nu esti bun...tre sa mai aduci prozeliti...

@ Liviu .... dorinta de apartenenta la un grup organizat dauneaza grav sanatatii  ;)
Inglorious Muzkars

colaps

• Adult
« Reply #5 on: October 25, 2011, 02:23:18 PM »
ouch , ma si vad la stdiu de cocon , inghitit de obleti .... aveti mila stimabililor !
pai nush de numar . deocamdata e stiti voi la stadiu de approval . daca domnu` presedinte nu e de acord cu manifestari de genul asta atunci ideea ramine la stadiul de idee , daca ie ok apoi atunci vedem si intrebam .  ideea mea e mult mai indrazneata decat am expus-o eu ....da` noah nu e cazul sa zik mai multe . orikum daca voi musca 13 cresteti si va inmultiti , si reusiti sa educati cat mai multi dupa stilu domniilor voastre .... eu zik ca , flyshingul are mult de castigat ( pare ceva de genu pupikuri in cur , da nu e va asigur ). aberez aberz ....somebody stop me :)  tavi stiu ca te pisca dejtele ...da nu imi da ban inca ca vreau sa vad ce mai raspundeti :)

Dam L vine de la Lucian , a nu se asocia cumva cu ala care imi poarta numele si are ceva forum ... Locatia e Oradea . acuma imi dau seama ce micut is de uita lumea si de unde is  ioai !

pot modifica !! super .

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #6 on: October 25, 2011, 02:35:27 PM »
Lucica, acum is la munca, am luat o mica pauza si plec sa halesc ceva (nu, nu e sedinta de pescuit ca la altii) si am uitat zau ca este conjudetean cu Sanya de care parca ai pomenit tu mai deunazi. Deci scuze, stiam de pe unde esti dar in contextul dat ...
Io zic ca mai bine facem "aripa vestica" asa ... simbolic si mergem 1 data / an la plenara, prin reprezentanti daca e prea mult, ca sa votam, decit sa faci o filiala cu personalitate, acte in regula aproape ca una noua (sau io cam asa stiu, dl Vice ma va corecta)
@andrei ... esti prea alunecos, nu pricep ... dorinta sau apartententa dauneaza?

colaps

• Adult
« Reply #7 on: October 25, 2011, 02:43:43 PM »
Liviu ideea ta e super ! in aripa asta se pot include multe judete  ! evident ca toti avem drum cel putin odata pe an spre mare/munte deci trecem prin, pe linga voi .
Poate poate vine Sanya si se reapuca de activitate pescuiceasca ! :)

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #8 on: October 25, 2011, 02:47:55 PM »
Lucian, lucrurile sunt simple, aici scrie cum se face:
http://musca13.ro/membri/

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #9 on: October 25, 2011, 03:05:24 PM »
@andrei ... esti prea alunecos
Multumesc de apreciere  ;D

Gata cu offtopicul, ma retrag de aci   :)
Inglorious Muzkars

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #10 on: October 25, 2011, 03:34:21 PM »
deja e de la sine de inteles caci idealurile membrilor clubului musca 13 au adiat peste meleagurile romanesti ca o soapta care indruma si inspira la mai bun pt pescarul hoinar si asadar e jinduit si mult dorit

dar... , din pacate in cazul asta... sintem redusi la starea de brand ...

de unde pe mine ma duce gindul la afaceri  :D

ca membru al clubului ... deh am clop negru !  :P  propun ca : daca e sa ne vindem " sufletul " faima si renumele... , sa o facem cu cap !

adica... Franchising  ;D

Franciza este operațiunea care îmbracă forma unui contract prin care o persoană numită francizor (în engleză franchiser) îi acordă unei alte persoane, numită beneficiar sau francizat (în engleză franchisee), dreptul de exploatare a unui ansamblu de drepturi de proprietate industrială sau intelectuală, în scopul de producție sau de comercializare a anumitor tipuri de produse și/sau de servicii. Obținerea unei francize implică plata unei taxe de intrare în sistem precum și a unor redevențe anuale, de regulă sub forma unui procent din cifra de afaceri.
Crescator/dresor de reni

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #11 on: October 25, 2011, 03:58:35 PM »
strict dpdv juridic, nu prea putem vorbi de franchiza, aia se foloseste in tranzactiile intre societati comerciale iar noi suntem o organizatie non-profit. Ceea ce totusi incasam noi sunt cotizatiile, asadar nu poti fi mebru M13 pe gratis...

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #12 on: October 25, 2011, 04:49:44 PM »
@andrei, nu esti offtopic, iar aprecierea e mai veche, nu neaparat de acum. Acum n-am priceput si fiindca te cunosc am cerut lamuriri suplimentare.
@Lucian, eu sint ceva mai aproape, la Timisoara
"idealurile membrilor clubului musca 13 au adiat peste meleagurile romanesti ca o soapta care indruma si inspira la mai bun pt pescarul hoinar" am citat din Kuintautti  :o E ceva in aer, sau Miky a furat parola lui Dumitri si scrie nuvele!  :D
Dumitre, nu e chiar asa cum spui tu. In club se intra pe baza de recomandare. Adicalea asta nu e partid politic. Au fost propuse si reguli dure de intrare in club, dar deocamdata nu e cazul. Stii cum era la nu's care club pe la mitici? Un vot contra anula 5 voturi pentru. Si la sfarsit se tragea linie si se vedea daca este acceptat sau nu. Aici nu e cazul. Ceea ce ne uneste este dorinta de a pescui la musca artificiala, in ape mai bune, dragoste de natura, etc, etc, citeva lucruri firesti dar care ne fac deosebiti de restul "muscarilor" care ... ma abtin. Nu toti, evident. D-aia e Musca 13, ceva deosebit. Scrie acolo pe undeva, probabil unde v-a indicat Tavi.

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #13 on: October 25, 2011, 05:14:00 PM »
da ma ! sint  io  ! ... El Prezidente Miky !  ;)

amindoi o luati prea legal si prea in serios...  :) , si nu era cazul... ce naiba aveti ? v-ati pierdut simtu umorului ?  :)

ce propun io e chiar asa serios ? ce ? n-ar fi mishto sa vinzi drepturi si permise la idealuri ?  ;) non profitabil binenteles ... caci fondurile le putem folosii la populatii ...  :)

ps: serios vorbind.. Colaps si altii care locuiti mai departe de sediu... , cind e ceva sedinta etc... se poate face via messenger...

Crescator/dresor de reni

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #14 on: October 25, 2011, 06:14:32 PM »
eu am stiut ca tu esti presedintele si de-aia am vorbit serios si legal

?>