Author Topic: filiale Musca 13  (Read 14878 times)

genu

• Musca 13
  • Nymph
Re: filiale Musca 13
« Reply #45 on: October 27, 2011, 03:22:02 AM »
] Noroc ca Genu nu mai citeste forumul ca uite ce am spicuit eu din mesajul tau si nu stiu daca ai intrat in politica, in partidul Romania Mare sau te referi inca la clubul nost'  :P :D :D

Citeste , dar are timp doar noaptea pentru ca ziua lucreaza   :P

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #46 on: October 27, 2011, 08:51:17 AM »
deci ne multumim cu solutiile temporare si lupta de guerilla ?  ;D
adicatelea mai un cauciuc taiat, un parbriz spart pe malul apei...

Uite , ca tot am ajuns aci : ziceti ca un club nu are sanse, singurel. Cate ar trebui sa fie ?
10? 20 ? Astea 20 e musai sa fie stranse sub o conducere si o federatie, sau pot activa eficient si printr-o simpla , sa zicem, declaratie de intentii comune ...?
Inglorious Muzkars

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #47 on: October 27, 2011, 09:19:36 AM »
Cate ar trebui sa fie? Nu stiu
Musai intr-o federatie? Nu stiu
Pot activa si altfel decat intr-o federatie? Nu stiu

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • ╬nparatu'
« Reply #48 on: October 27, 2011, 09:51:34 AM »
Nu cred ca e vorba sa ne multumim cu solutii temporare si lupta de guerilla, ci mai degraba sa fim realisti si sa intelegem ca nu prea avem alternative !
Altfel,
intradevar, un club, singurel, nu are prea mari sanse sa realizeze lucruri istorice !
Probabil ca nici o federatie de 20 de cluburi, in contextul de la noi, nu ar putea face mare lucru ! Insa ar fi mai indreptatita sa spere,...  ;D
Eu zic ca un set  8) , de cluburi, 6, 13  ;D, 21 sau XX la numar, ar putea sa fie mai eficiente si adunate intr-o federatie si intr-o alianta bazata pe declaratie de buna intentie si scopuri comune , fara personalitate juridica.
O federatie, probabil ca ar putea actiona mai disciplinat, atat din punct de vedere financiar cat si al unor structuri interne care pot prelua anumite probleme si a le impinge inainte, dar si o alianta ar putea fi mai benefica decat fiecare cu ..zda masii !
O alianta de bune intentii s-ar putea manifesta foarte bine ca un fel de societate civila a FF... si cu putin efort, ar putea suplini si unele lucruri pe care le poate face o federatie !
Parerea mea !
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #49 on: October 27, 2011, 10:11:36 AM »
Tocmai se discuta pe rapitori despre desemnarea unor reprezentanti ai pescarilor care sa discute cu ANPA pe marginea viitorului ordin privind pescuitul.
E o idee din care ar putea iesi ceva...merita incercat oricum....
Reprezentativitatea se poate rzolva prin imputerniciri trimise de asociatiile de pescari si prin semnaturi stranse de la pescarii ne-asociati...
Ar fi interesant ca la acea masa sa nu se mai aseze doar alde Popescu si sa existe si altceva decat lobby-ul facut de AGVPS

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #50 on: October 27, 2011, 01:35:50 PM »
am gasit solutia pt toate problemele....

oleaca de pescuit clarifica multe ganduri  :P ....
deci nu stiu daca trebuie mai multe competitii, mai multe cluburi si federatii, mai multi oameni....ci mai mult peste si pescuit  ;D ...restul sunt detalii ....

PS asta e de azi :P :P :P
Inglorious Muzkars

?>