Author Topic: corona...  (Read 1144 times)

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
corona...
« on: April 06, 2020, 02:04:20 PM »
Când i-am zis maică-mii azi :
“Nu ai voie să ieși afară!” mi-am simțit răzbunată toată Copilăria!

Dăncilă ar fi rezolvat rapid situația : închidea imediat granița României cu Italia.

Menajera mea lucrează de acasă...Mă sună și îmi spune ce să fac...

E a treia oară săptămâna asta când imi cumpăr băutură pt două săptămâni...

Pentru cei care doresc senzații tari, organizăm plimbări cu IZOLETA!

Vreau să-l găsesc pe ăla care de Revelion și-a pus dorința ca în 2020 să stea cât mai mult cu familia..

Dacă trece acest virus o să facă românii niște grătare de o să zică ungurii că ne-am dat foc la țară.

Câți oameni mai au voie în public?

Hotărâre oficială: România luptă împotriva Coronavirusului până pe 22 august. Dacă nu învinge, pe 23 august întoarce armele și luptă alături de Coronavirus.

A treia zi de carantină și deja am mâncat tot ce am cumpărat în ultimele două săptămâni.

Când aud pe cineva că spune: “Totul va fi bine!” mi-o amintesc pe mama spunând: “Vino aici că nu-ți fac nimic!”

Știe cineva mai exact cât trebuie păstrată această “distanțare socială?”
Că nevastă-mea tot încearcă să intre în casă...

Primul semn de coronavirus, care apare inainte de febră sau tuse, e că te mănâncă-n cur să ieși afară din casă.

Primul deces din Rusia cauzat de coronavirus. Pacientul avea însă și alte afecțiuni: la autopsie i-ai găsit un glonț în ceafă!  :D

Îmi amintesc ce frumos era la ora asta....Cum ne scuipam și ne înjuram în trafic. Ce vremuri...

Toți ieșiți cu câinele. Eu am broască țestoasă. Am ieșit acum trei zile și încă coboâm scările.

CUM CREZI CĂ SE TERMINĂ CARANTINA?
A. Cu 10 kg în plus?
B. Alcoolic/a
C. Divorțat/a
D. Toate răspunsurile sunt corecte.

Întrebare: Pe unde pot trece din Franța, Germania, Austria?
Răspuns:
Pe la Matei Balș

Când se va termina nebunia asta, vreau să rămân liniștit acasă, măcar câteva zile...

Hagi ne sfătuiește: “Important nu e să stai în casă. Important e să nu ieși afară.”

A 12-a zi de izolare.
Din jurnalul unui bărbat:
Eu și nevastă-mea am devenit așa buni prieteni 😊 că era cât pe ce să-i povestesc de amantă...”

Banc mișto pe fb:
Ca să nu se supere poporul român, domnii Arafat, Iohanis, Orbán și Hellvig au cooptat în celula de criză un român.
Îi spun Streinu’
Crescator/dresor de reni

Elias

• Adult
Re: corona...
« Reply #1 on: April 06, 2020, 03:48:03 PM »
  :laugh: :laugh: ai vreme, nu gluma :laugh:

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #2 on: April 06, 2020, 04:01:59 PM »
deh... m-am cam plictisit sa tusesc si sa stranut catre renii :laugh:
Crescator/dresor de reni

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #3 on: April 07, 2020, 05:55:52 PM »
 Zice ca chinejii divorteaza acum in draci. Au descoperit in carantina ce naspa e celalalt.
arbeit macht frei

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #4 on: April 08, 2020, 07:48:54 AM »
varu... hai lasa ca renii ii depäsesc pe toti !.... iera un prost pe strungu vecin... si chipurile ei nu au avut concedii in acelasi timp.... eee cind l-eu nimerit... asa la cafea... se uita unu in ochi altuia.... bagam divort ? bagam ! de parca pina atunci nu au avut timp....  :laugh:

asta e ntimplare adevarata din 91

ca sa vorghim asa de relatii de conviniienta....

io asta am invatato de mult..., printr-un joc al intimplarii ajung la liceul de constructii...  din Bacau... eee... in drum spre casa era starea civila.... bah... pe f  multe le vedeam ca se multumesc cu prostu pina cind gases altu mai bun... deci ei erau minimul... mare chef una alta...  :laugh: distractie...  :laugh: inconstienta...
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #5 on: April 08, 2020, 05:37:20 PM »
Bre Mitica, ia d-aci una mai noua, ca astea ale tale or circulat de mult pe FB. Vezi, nu vrei sa-ti faci cont pe FB, primesti glumele cu intarziere, rasuflate ...  :laugh: :laugh:

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #6 on: April 08, 2020, 06:29:07 PM »
mda... fiecare minciuna plauzibila incepe cu un mic adevar

ce puiin mei sa fac daca  poantele vin pe jos si cu intirziere ?... ma bucur si io de iele cit pot.. nah... asai la noi... mai domo...
Crescator/dresor de reni

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #7 on: April 22, 2020, 03:54:32 AM »
  Citesc de-o luna tot felu ,printre care articole "jurnalistico-stintifice" despre diferite aspect ale problemei…
  Cit traieste virusu pe diferite suprafete,spal fructele cu sapun? pot sa spal masca si so las la soare?, la cati metri se propaga dupa tuse,stranut sau partz? cite zile de incubatie? Ochii nu cumva sint cea mai facila poarta de intrare?....si intrebarile continua si se reiau la nesfarsit…. Eh, deja am obosit  sa aflu raspunsuri ca....mmmm, mda, poate, nu-i sigur, maybe,  could be, nu e stiintific dovedit…mmmm....aaaaa…nu stim..
  Deci dupa 100 de ani de la Pasteur si Robert Koch, mii de biotehnologi, laboratoare,institutii de virusologie cercetari, investitii, nenumarate experiente anterioare..nimica frate, toti sint tufa si dau cu presupusu.Bine ca desteptu de Gates tine el mortis sa vaccineze lumea. N-o fost in stare sa protejeze calculatoru de virus da vrea oamenii... Parca-i intrebarea aia la radio Erevan:
- Poti sa faci baie daca ai diaree?
-Da, numa sa ai destula...
arbeit macht frei

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #8 on: May 05, 2020, 08:20:55 PM »
eu astept partea cu "am citit pe gugal, deci sunt virusolog"  :laugh:
Minnowholic