Author Topic: Politica de 2 bani  (Read 9718 times)

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
Re: Politica de 2 bani
« Reply #45 on: April 15, 2019, 05:11:50 PM »
alta poveste adevarata...
anu trecut in toamna iese la iveala ca aici ,deci so dat la ziar... culmea... ce ei de fapt ascund chestii de astea... in fine... e vero ... ca in orasul Vanta o profesoara de vo 40 de ani o abuzat sexual nush citi copii intre virsta de 12-15 ani, deci mai multi nu unu... multi... nu o fo caz izolat
cu vo 3 dintre ei o avut sex de mai multe ori
ce mai zici de asta ? pen ca faptele sunt fapte...
sau... tin minte un caz din ielvetia de unu care si-o tinuto in beci pe ficasa... o violato si io facut vreo 2-3 copiii 7 - 8 avorturi...
hai zi ceva ! ai acu o alta perspectiva
ce ? le-am mincat lebedele si gata ? pui mei.... n-am fo acolo dar cre ca si pe aia noi ca romani am facuto, dar asa ca chestie... decit sa-mi fut copii mai degraba maninc o lebada !  :laugh:zi si tu ce e mai nashpa ?

bah io sti ce cred ? ca pe noi ne-au tocit la cap ca suntem nashpa..., rai rai... dar de fapt noi suntem buni ! , mai buni ca ei !
asta asa prin comparatie... , hai... baga !
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #46 on: April 16, 2019, 10:30:09 AM »
Mitica, daca iti plac stitile astea, e problema ta! Eu nu le urmaresc! Dereglati sunt si vor fi. Care-i discutia, ca nu pricep! Nu am ce discuta de violatori si bolnavi de toate felurile. Schimba subiectul te rog

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #47 on: April 16, 2019, 02:23:43 PM »
n-am. zis ca imi place ! ca nu imi place ! ci doar am ncercat sa-ti dezvolt tie si altora perspectiva ! 
am vrut sa zic ca lucrurile astea exista, stiu e neplacut ! nu vrei sa vezi sau sa sti ! deh adevarul e crud !

hai ca mai sar odata shantu... asta numa asa ca tortura ... ca amu sunt deja sadic...
 io la mine ultimu meu loc de munca... ios lacatus mecanic strungar ... dar noh n-am gasit altceva transportam lenjeria de pat de la spalatorie la gradinite...eee..  in tara asta civilizata aproape la fiecare gradinita era anunt pe usa...., pureci,paduchi, virus nora... viermisori in cur..., bah si ei si le explica lor insusi ca astea sunt lucruri normale care nu vor disparea niciodata
tu stii cum se transmite viermisorii in cur ? ... pui mina pe clanta usi... ,te duci la munca... nu te speli pe miini si mai aduci si altceva acasa
la ei un ciclu... ca se reifecteaza unu pe altu... adica cam asta e... trebe tratati toti odata.... ei zic ca e norma÷ si intodeauna vor exista... dar normalitatea si realitatea mea nu e tot aia, eu prefer olea mai bine ! viata mea pe timpu lu ceasca o fo colorata... dar mai buna !

hai ca ai si tu dreptatea ta... e prea dur si depresiv... trec la alt subiect... mai degraba vorbesc despre mulinete
poate pun niste poze si vo do ginduri sau pareri

sorry !

ps. nu sterge! astea is lucruri care unii ar trebui sa le citeasca !
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #48 on: April 16, 2019, 03:53:58 PM »
la ei un ciclu... ca se reifecteaza unu pe altu... adica cam asta e... trebe tratati toti odata.... ei zic ca e norma÷ si intodeauna vor exista... dar normalitatea si realitatea mea nu e tot aia, eu prefer olea mai bine !
Mitica, cine stie citi avem vermi, ca parca ne manca pe toti in cur sa ne certam pe aici  :laugh: :laugh:
Devenind seriosi, asa cum ne sta bine, sau nu ... din cite stiu eu, viermii aia sunt f greu de depistat. Povestea la un moment dat o doctorita, prof la facultate ca a dat la o pacienta sa ia 3-5 probe sa incerce analiza ca sa vada daca are sau nu. Si o dus aia de 35 de ori cacatul la analize!!! Si a 35 oara a gasit ca avea! La restul nu. Deci e f greu de depistat. Or fi si alte analize mai savante, o sa ne atraga imediat atentia dr. Fly sau altii! Si dupa ce ii depistezi, incepe alta problema: tratarea. Pentru ca tratamentul clasic ce ti-l dau medicii este f toxic, ca sa omoare viermii si nu e sigur ca-i omoara, asa ca ti-l da sa-l repeti. Nu toti au chef sa ia tratamente asa toxice! Exista o gramada de metode, mai bune sau mai rele, dar nu scriu nimic de asta, ca n-am chef sa ma contrazic si cu cei care sustin ca medicina alopata e singura medicina viabila! Eu o consider tot mai de cacat.  :(
So ... vrei sa-i intoxici pe toti renii de-o data?!?! Nu se poate. Asa ca nu scapam de viermi prea curand.

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #49 on: April 16, 2019, 05:58:41 PM »
Io o vad ca pe un ciclu interminabil, ca unii se fac sanatosi si se remolipsesc de la alt
Aaa ca tratamentu e dur... pui mei... aia e solutia, ai alta mai buna? Hai ca nu ne-am nascut ieri...
Aaaa si aia la un moment dat se vad zic de viermisori
Solutia e sa ai grija de tine de igena personala ca si aia poa fi dusa la ietrema dar chestii.  te speli miini cind ajungi acasa
un doftor iti poate zice mai multe dar in caz de toata familia tre sa faca tratament si sa schbe des asternuturile

Viata e complicata
Crescator/dresor de reni

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #50 on: April 16, 2019, 06:01:10 PM »
Aava fapt divers.... noi mi am patit.... dar lucrurile astea exista
Crescator/dresor de reni

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #51 on: May 02, 2019, 11:39:18 PM »
mi-e dor de fasole cu cirnati afumati, si chiar si de hamsi...  :laugh:
de slanina iarna.. sarata cum era ea... cu olea de usturoi romanesc
ghebe...
muraturi... in special varza murata cu toa ca mie dor de toate

n-am mai taiat un porc de mult...., ciudat...  dar duc dorul... , omor io sheva...  :laugh:
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #52 on: May 03, 2019, 09:17:38 AM »
Mitica, ghebe mai am la congelator, nu murate. Si galbiori daca vrei, chiar si hribi
Slana am, in afara de aia de pe burta
fasole cu carnati se rezolva, vin alegerile
varza murata cred ca mai am
Dar de omorat porci mai greu, e sezon de miei si iezi p-aci. Ar fi un porc de omorat, dar e la Bucuresti ala
Ia avionul si fa un city break, ce mai astepti?!

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #53 on: May 03, 2019, 10:31:42 AM »
ca la romani...  :) merci de invitatie si ospitalitate..., dar nu pot.
asta mic are scoala si in vacanta de vara se duce iar in tabara de airsoft si apoi poa mergem in suedia ... kiruna river... asta poate... nu sint sigur... plus ca nu am muste pt lipan... si cum imi place mie sa leg... plus lenea din mine... mai degraba cumpar !  :laugh:

kiruna ... ala e un loc spectaculos , lipan mare... pastrav... chiar si somon urca... , permise ieftine, cazare convenabilaa plus ca e orasu aproape si preturile sunt chiar mai ieftine ca in renolandia...
am trecut pe acolo cind am fo in lofoten ... va zic... e un loc de mers !
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #54 on: May 03, 2019, 11:46:24 AM »
Si avion nu este pentru kiruna? un low cost ceva?  ;D
Auzi, ma aburesti! 2 zile poate merge al mic la ma-sa!!

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #55 on: May 03, 2019, 12:25:54 PM »
acu 30 de ani si ceva... am realizat sheva...
mergind la cheste... erau asteptarile... suspansu... enigma... saritu din tren cind trajeam alarma intre statii  :laugh: musk iti poate zice ce fac aia la bacau...  :laugh:

brusc cind mo dus vecinu cu dacia o fo steril... dus ntors...  o laie... nashpa...

drumul face cit partida..., cu avionu e nashpa... prefer fara condom..  :laugh:

aaa si dac vin in ro am sa merg cu trenu !
Crescator/dresor de reni

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #56 on: May 03, 2019, 12:33:35 PM »
bre Mitica, pentru mine avion, nu pentru tine!  :laugh: :laugh:

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #57 on: May 03, 2019, 12:35:10 PM »
aaa  ok 1

trenu pt mine... deh.. amintirile... nostalgia...  :laugh:

bagameash ... devin sentimental...  :laugh:
Crescator/dresor de reni

Varu

• Administrator
  • Adult
« Reply #58 on: May 03, 2019, 01:22:45 PM »
hehehe...am un pretin taxi driver in Manhatan ca DeNiro...Cind o ajuns in Romania o fugit iute sa se dea cu trenu de la Anina la Oravita cu goPro si aparate foto dupa el...
arbeit macht frei

The Sovereign

• Musca 13
  • Adult
  • Paralelu'
« Reply #59 on: May 03, 2019, 01:38:26 PM »
cu trenu... cu nashu...  :laugh:, bah io io am dezertat de 13 ori din armata... nu m-o prins nimeni... cind credeti voi ca o sa conturati sau cuprinde un animal salbatic ca mine ?
Crescator/dresor de reni

?>