Author Topic: Muste din papuc  (Read 70000 times)

MRobert

• Nymph
Muste din papuc
« on: September 02, 2011, 07:18:04 PM »
Postati aici mustele dumneavoastra din papuc  :P :P :P

incep eu cu unele care nu-s facute de mine ci de un user de pe alt site,sa-mi spuneti ce parere aveti :D

MRobert

• Nymph
Re: Muste din papuc
« Reply #1 on: September 02, 2011, 07:21:28 PM »

colaps

• Adult
« Reply #2 on: September 03, 2011, 08:32:04 PM »
dude is faine mustele ( slapii ) , cosasu ala arata f fain . mai fa-i cateva poze ca vreau sa imi leg si eu unu asa :)
o sa postez si eu cativa gandaci legati din mouse pad , is probati si prind pe unde pescuiesc eu .

MRobert

• Nymph
« Reply #3 on: September 04, 2011, 11:33:40 PM »
ok.una peste alta se pare ca pestii sunt interesati de ei.am avut multe atacuri am si prins iar la ala cu chestia aia galbena pe spate(apropo ce rol are?echilibru  :P ) am scapat unu,sa nu zic la kg la vreo 800 de grame..l-am prins in curent am reusit sa-l scot si cand m-a vazut s-a dus in curent si dus o fost..cred ca l-am prins din lateral si i s-a rupt pielea.Am prins si sabioare tot la o musca comandata de la cel care le-a facut pe alea din foam.O sa mai fac poze maine sau cand am timp:D.

P.S.: gandacul cu galben pe spate a ramas tribut.prima oara in viata mea cand reusesc sa dau de pe un mal pe celalalt cam 20 m dau in crengile iesite din pamant.amin!apa e adanca si de pe mal nu ajungi la crengi.toate dupe ce m-a intrebat cineva cam ce pesti is acolo iar la final,omul recunoscand ca nu le are cu pestele,mi-a zis bafta.

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #4 on: September 05, 2011, 08:49:31 PM »
Se pune ceva de culoare mai aprinsa pe spte ca sa il vezi la distanta.
Eu personal nu pun nimic....dar si leg gandacul gandac!!!
Ala din botul lui ala mare are 5 cm
Deci si pluteste si il vad si de la distanta :P
Minnowholic

MRobert

• Nymph
« Reply #5 on: September 05, 2011, 09:56:35 PM »
POZE,HELL,FANII VOR POZE  :P :P :P

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #6 on: September 05, 2011, 10:53:49 PM »
nu am cu ce sa fac poze :(
Minnowholic

Edu

• Adult
« Reply #7 on: July 15, 2012, 04:39:35 PM »
Astea le-am facut azi, ca vreau sa merg  pe timis, si nu pera aveam cu ce.

Ar trebui sa fac corpul mai finut ? dubbing mai putin ? (la cea de sus stanga ?) sau e bine si asa ... ?

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #8 on: July 15, 2012, 04:41:52 PM »
ma, eu zic ca le va papa cleanul...relaxat!!
Dubbing mai putin? Carlig mai mare n-ai? :laugh:
Minnowholic

Edu

• Adult
« Reply #9 on: July 15, 2012, 08:35:03 PM »
Carlige, trebuie sa-mi cumpar maine, ca mai am doar mici, azi am prins unul mai maricel la un gandac negru ce l-am facut eu,  la prima lansare  :laugh:,  cum a atins apa cum l-a luat, in rest numai din aia mici, dar e bine ca probabil daca pescuiam cu uda nici pe aia nu-i luam , ca am incercat si foarte prost a mers...

colaps

• Adult
« Reply #10 on: July 15, 2012, 10:00:45 PM »
prinzi gustul uscatelor :) e periculos :P

Edu

• Adult
« Reply #11 on: July 16, 2012, 05:22:52 PM »
Imi placea mult sa dau cu ude, dar acum parca i mai fain cu gandaci, si daca vrei sa-mi zici pe privat, cam pana in ce perioada merge cu gandaci ? sa nu dau degeaba daca nu am sanse..  :)

colaps

• Adult
« Reply #12 on: July 16, 2012, 07:34:47 PM »
pai cred ca inafara de iarna merge in toate anotimpurile . imitatia de viespe este cea mai des folosita . eu unu am pescuit mai mult cu imitatie de gandaci ( negri ) si imitatie de cosas. si furnicile cica merg bine da nu am prins inca cu furnici din foam . furnicile merg foarte bine ca ude . incearca sa faci gandacii cu picioare din elastic ( negru daca ai ) modelele cu picioruse de elastic le plac tare clenilor. pe net o sa gasesti piciorusele ca si silly legs parca ... oricum ca sa iti faci idee ca nu prea merita sa dai banii pe asa ceva . desi is foarte prinzatori gandacii din foam ... muscarii astia cu state vechi o sa zica ca nu-s muste adevarate , eu asa am patit la mine in oras  :) da nu ma intereseaza ...prinde ? apoi e bun !

Edu

• Adult
« Reply #13 on: July 16, 2012, 10:55:45 PM »
De cumparat nu o sa cumpar picioruse, ca pot sa pun altceva in loc, o bucatica de elastic normal ... nu cred ca conteaza ce zic altii despre cum/cu ce pescuiesti .. important e sa prinzi... parerea mea...
Astea le-am facut astazi intr-o ora cred, incep sa le fac mai repede, pana ajung ca voi pe la 5 minute musca.. una simpluta nu cu dichisuri...

Stiu ca nu-s perfecte, dar merge la clean, pana ma mai ,,perfectionez'' in iarna :))
Le-am combinat foamurile, nu le fac , fix negru, sau fix maro,verde, ... corpurilor le combin culorile, si 2 parca am facut cu pene de paun, la altele la corp am pus si foam si paun... .
Maine merg iarasi la pescuit, poate-l gasesc pe ala care l-am scapat acu' ceva zile... (ma obsedeaza intr-un fel, ca nu l-am putut scoate)...

Edu

• Adult
« Reply #14 on: July 17, 2012, 11:48:28 PM »
Astea- ...ma dor ochii si nu mai fac, am vrut sa mai fac cateva, cu picoare/antene.. pe maine.