Author Topic: MAN 2018  (Read 1854 times)

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
Re: MAN 2018
« Reply #105 on: May 05, 2018, 11:54:39 AM »
Si neaparat facuta cu lapte vegan.
Minnowholic

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #106 on: May 06, 2018, 05:53:24 PM »
Am verificat bonitatea  ;D
E tot acolo, inoata liber si sper sa mai fie pina veniti si voi

hasu ma

• Musca 13
  • Adult
« Reply #107 on: May 07, 2018, 07:27:50 PM »
 :Trucaj.... Nu se există așa ceva!  :D :D

Anul asta pot să mă laud cu un lipan de dimensiuni similare.... Din păcate s-a eliberat singur înainte de poza... Dar mă bucur că mai sunt exemplare măricele...

luci sj

• Nymph
« Reply #108 on: May 07, 2018, 08:26:07 PM »
Asta Liviu ii ala de anul trecut ! :DDe anul asta sa ne arati!

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #109 on: May 07, 2018, 09:53:02 PM »
Doar Crila prinde pesti de aia pe acolo.
Sigur este o poza de acum doi ani cu pestele lui Crila :laugh:
Minnowholic

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #110 on: May 08, 2018, 06:08:05 PM »
Se cuvin citeva precizari:
- trucaj, dar reusit trucajul Hasule, nu-i asa?
- e prins pe Raul Mare, nu pe Lapusnic
- e ala prins de mine anul trecut, dar a mai crescut nitel
Am notat locul unde l-am prins, am trasat un x mare pe nisip, pe mal  ;)

Am rezervat cabanele, dar as vrea sa imi spuneti care veniti cu sotiile, ca sa stiu cum ... Bah, acum, ca stiti deja cite si de care camere sunt, nu vreti sa va impartiti voi singuri prin camere? Ca sa nu mai avem discutii ...  :-X

pilotu23

• Egg
  • *
« Reply #111 on: May 09, 2018, 12:09:34 PM »
Salutare,
Suna interesanta iesirea asta pe care o organizati, m-as baga si eu daca primiti recruti noi, acum sper sa am si timp...
Am cateva intrebari :
Ce costuri implica iesirea asta ?
De la ce vine MAN, ca tot imi storc creierii 🤔😃😃

pilotu23

• Egg
  • *
« Reply #112 on: May 11, 2018, 10:31:13 PM »
Ceva din mine imi zice sa nu fiu ironic dar nu stiu de ce nu pot sa ma abtin...
Hai sa nu fiu totusi si va zic cum vad eu din afara si va cer sa va puneti in locul meu sa vedem cum iese...
Vine “nea Ion” nu da buna ziua si incearca sa faca mare afaceree pe sistem intr-o piata deja acaparata de “vanzatori cu experienta” sau cu state mari in ale “pietei” ( pescuit sau vanzari de muste sunt cam la fel daca ma intrebati pe mine)... “Nea Ion ( adica eu) realizeaza cum stau lucrurile prin piata si incearca o remediere, dar fara succes se pare...
Oare ce sa faca Nea Ion acu, dupa ce pune intrebari si vrea sa vina la o bauta cu baietii ?!
Sa traiasca cei care mi-au propus sa vin la MAN ( Marea Adunare Nationala presupun) si sa ... aia care s au ofticat ca unii au putut sa treaca si sa vada mai departe de anumite treburi !
Cand bagam justificari in prima postare raspundeau ca Lupii, acu nimeni numai raspunde cand e vb sa vin sa bem un vin din partea mea...
Vreau sa-i aud pe aia care imi vor zice sa nu o iau personal si ca totul e la misto, dar cred ca numai apuc sa citesc pe aici !
Ma gasiti pe ape, Dascalescu ma cheama !!!
Rog un Zeu de pe aici sau un admin sa ma blocheze, ca altfel o sa continui cu frustarile mele sa fiu sarcastic si sa o i-au personal...
🤮🤮🤮🤮🤮

Tavi

• Administrator
  • Adult
« Reply #113 on: May 11, 2018, 11:25:51 PM »
Costuri:
-cazarea la o pensiune din zona, nu mai stiu preturile de anul trecut. Daca dormi la cort sau in masina e moca.
-mancare din traista plus partea ta dintr-un un gratar si un gulas ale caror costuri cu materiile prime le impartim la nr. de participanti. Manopera e moca.  :laugh:
-tarif RNP pt. pescuit.
MAN=Marea Adunare Nationala, la care esti binevenit.
p.s. ia-o mai usor...

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #114 on: May 12, 2018, 12:22:45 AM »
uite ca iti raspunde inca un zeu:
MAN 2016 si 2017 au avut loc in fix acelasi loc (gaseti discutiile tot aici, daca te intereseaza le poti citi). Cazarea a fost aprox 100 lei / caciula daca nu gresesc si cam la asta s-a redus toata cheltuiala cu cazarea. Bautura a fost din plin, am adus cu totii. Am mai platit pescuitul la RNP si cam atat.
Anul asta inca nu stiu exact tariful la cazare, pentru ca s-au mai schimbat preturile prin tara, ca deh ... dar oricum, ca ordin de marime tot acolo ramine.

Raspundem cind avem vreme, dar raspundem. Rabdare

Nu-mi doresc sa te blochez. Fa-o tu singur daca nu poti respecta regulamentul

hasu ma

• Musca 13
  • Adult
« Reply #115 on: May 12, 2018, 11:39:13 AM »
@ Pilotu'

Ca unu care e pe forum de multa vreme și îi cunosc personal pe mulți de pe acest forum - pot să zic că îi judeci greșit.  Daca nu mă crezi, ai răbdare și o sa îmi dai dreptate.

Legat de vânzări, aici poți vinde ce vrei, când vrei ,- nu e un site comercial și nu superi pe nimeni.... Doar că, maibtrbuie dat un buna ziua când intri in casa omului, să mai schimbi un cuvânt cu gazdele și musafirii....

pe de altă parte, că și pe orice piața, trebuie să ai stomacul și nervii sa suporți să ți se critice marfa,  strategia de marketing,  etc

MAN-ul nube eveniment comercial, costurile sunt minime și oamenii minunați...

PS

Nu o sa cumpere nimeni muște la MAN ca Mai toți și le leagă singuri și sunt calificați să critice muște....

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #116 on: May 12, 2018, 09:56:23 PM »
 :laugh: :laugh:

a da si daca vinzi muste de kkt o sa ai parte de critici  :laugh: :laugh: :laugh:

pilotule , io-s doar mecanic , dar am cunoscut multi zburatori . esti cam uptight , pe bune , relaxeaza te  :laugh:

sa zicem ca faza cu caterinca e un fel de initiere ....  ;D ;)
Inglorious Muzkars

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #117 on: May 13, 2018, 10:04:15 PM »
 :laugh:
Bre Dascalescu, tu ti-ai luat un ragaz de vreun an sau doi sa-i dai perdafu' lui Dragos. Da-ne si noua barem juma' de an sa-ti uram un calduros bun-venit la MAN-ul de anul asta! O sa afli ca va fi fost foarte bine si vei fi fost sigur ca vei vrea sa fii cu noi si in anul urmator!  ??? ??? ??? :laugh: