Author Topic: gaturi de cocos si pene  (Read 22050 times)

tavistan

• Musca 13
  • Adult
Re: gaturi de cocos si pene
« Reply #75 on: November 22, 2016, 08:26:33 PM »
Astea ie mai bune shefu'?  ;D ;D ;D

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #76 on: November 22, 2016, 08:29:08 PM »
Saddle

tavistan

• Musca 13
  • Adult
« Reply #77 on: November 22, 2016, 08:29:50 PM »
Transilvanean

Parintele

• Adult
gaturi de cocos si pene
« Reply #78 on: November 24, 2016, 08:57:00 PM »
Baibterminati ma cu transilvaneanu, cu varsta de sacrificare si alte balarii ca ma ia cu fiori.
Cine creste pasaril alea, ce pasari sunt si cat costa un gat?
Daca nu aveti detalii clare va spun parerea mea...anume cocosi mixt, crescuti de primavara pana toamna, sacrificati si jupuiti si aia e....din fulg nu scoti banul pe cat te costa zburatoarea ea fiind una banala, daca e ceva specialitate de fulg e pixu la capitolul  carcasa si la cat costa gatul "transilvanean" iesi pe minus ca nubai ce manca de el...sa il tii pana la a doua iarna e chin, voi nibrealizati cat ar costa cocosul ala ca sa il tii un scop comercial.

Deci e transilvanean ca sa sune misto la urechile unora, romani fara habar sau straini din alta lume, si pt ca trebuie sa aiba un nume....

Ete surse...http://www.hubbardbreeders.com/products/premium-females/7758-recessive-products.html

Mai cautati linii de pasari pe situl asta

Rate, curci si alte dobitoace....
Grimaudfreres.com

Din ce stiu e acelasi trust

Si mai subt ceva furnizori inclusiv gadibili la noi...

Transilvanian spanac..

Inteleg, da' nu pricep...

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • Īnparatu'
« Reply #79 on: November 24, 2016, 10:50:15 PM »
Deci e transilvanean ca sa sune misto la urechile unora, romani fara habar sau straini din alta lume, si pt ca trebuie sa aiba un nume...
Ba, deci nu ! N-ai dreptate !
Io am trei gaturi de-astea !
Unu vine de la un cocos crescut chiar in gradina ingrijitorului de la castelul Bran, e negru tuci, se vede clar ca se trage din gaina crescuta in tenebrele castelului sa-i faca oo lu Dracula !  :laugh: Daca il iei la analiza gasesti dinti pe stem iar barbulele miros a sange de om !  De altfel, in trusa il si tin in punga separata, ca la inceput, l-am pus impreuna cu celelalte si mi-a muscat de gat toate celelalte gaturi  :laugh:, cel putin whitingurile mi le-a flendurit de tot :laugh:
Al doilea e un gat de cocos medieval, din zona  Sighisoarei, descendent direct din gainile lu Vlad Tepes, are barbula ca teapa lu Voievodu', tare dar elastica si ascutita, io cand leg muste cu hackle de la gatu' asta, totdeauna ma imbrac in zale, de frica sa nu-mi intre una'n cuur !  :laugh:
Al treilea da, e facatura ca si gaturile lu' tavistan  :laugh:, sunt sigur ca-i adus de pe plaiuri dambovitene  :P , da' na... mai ia omu' si cate o teapa uneori !  :laugh:

Ok, si Dl Vice stiu ca are un  gat vero, d-ala transilvanean, da ala e d-ala de Marginime de pe aici din zona, ca are barbulele ca lana, astrahan curat, si cand legi cu el miroase a branza !  :laugh:
Restul si la el is facaturi, cred ca tot d-alea aduse din Obor !!!  :laugh:
« Last Edit: November 25, 2016, 07:14:19 AM by miky »
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

tavistan

• Musca 13
  • Adult
gaturi de cocos si pene
« Reply #80 on: November 25, 2016, 07:47:59 AM »
:laugh: :laugh:  :laugh:
Bre Padre!
Vezi ca īn timp ce nu crezi și īnțelegi fără sa pricepi trece viața. Eu cred ca te bizui pe hăle veșnice dar și pe aici e fain și ni merită să pierzi vremea cu chitibusuri din astea, cum ar fi sa mai iei cāte o țeapă din asta. Eu obișnuiesc sa-mi cred prietenii pana la proba contrarie. Și dacă pana la urma cocoșul se dovedește a nu fi mai ardelean decāt curcile din curtea vecinului tău ... so be it! Īn fond "Transilvania" poate fi oriunde... totul e sa fie o pădure și subiectul sa fie īn partea cealaltă. :laugh:
Ce e mai important e ca penele.alea sa fie faine. Și sunt! The beauty is in the eyes of the beholder. Īn fond tu ai pitBull... :P :P.
Felul tău de a pune problema īmi aduce aminte de un banc:
Cică doi ardeleni... știi din aia din transilvania :laugh: :laugh: vorgheau:
- Băăī, am auzāt ca te-or bătut unii rău ghe tăt īn gară la Beclean.
- O pulă! Ce, aia-i gară?

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #81 on: November 25, 2016, 10:49:01 AM »
Dl Vice stiu ca are un  gat vero, d-ala transilvanean, da ala e d-ala de Marginime de pe aici din zona, ca are barbulele ca lana, astrahan curat, si cand legi cu el miroase a branza !
Miky, te rog nu ne spune si sursa de  dubbing!  ??? :-X