Author Topic: Latorita 2016 - Inchis la pescuit !!!  (Read 2603 times)

dragos74

• Adult
Re: Latorita 2016 - Inchis la pescuit !!!
« Reply #30 on: May 27, 2016, 02:00:09 PM »
cica aduceau custile pe coada lacului ...la platforma aia de beton unde se intra cu masina....si le incarcau de acolo....
....ori pe alt lac ori la fier vechi...
.... s-a dus si sursa asta de peste pt. bradisor..

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • ╬nparatu'
« Reply #31 on: June 21, 2016, 11:15:31 AM »
Am fost pe Latorita, de Rusalii ! Tehnic vorbind... in control !  :P
Bah, nu radeti si nu insinuati prostii... ca stiu la ce va ganditi !   :laugh:
Una peste alta:
- de la varsarea Latoritei in Lotru (unde este primul panou cu "Pescuitul interzis") si pana aproape de Petrimanu, mai precis zona Borogeana,... nu am intalnit nici unul care sa pescuiasca, cu exceptia a 2 timisoreni turisti, care dadeau la pluta in jos de aductiunea de langa Ciunget, personaje care au si fost inlaturate de pe apa prompt la 10 minute dupa trecerea mea prin dreptul lor  (nu de catre mine ci de catre ... omu' padurii ) ;D
Fie vorba intre noi, cei doi, nu aveau nici o aplecare spre ceea ce inseamna pescuit la pastrav  :laugh:
Mai sus de zona precizata, n-am fost !
- prin apa, se vedeau pesti, multi mici, dar si mai imbracati,... iesiti in cozi de curenti... semn ca apa este destul de necalcata si pestii nesperiati...
- asaa..., tot de control  :P, la un moment dat am scos batul, si am pus o uscata...  >:D
Parasuta Adam's, veche, ramasita prin cutie, carlig ruginit la care... i-am rupt varfu' ! ! ! Da mah, da' ce credeati ?  :laugh: ...
Deci pe bune, la musca fara varf,... asaaa, de control, sa vad daca ma mai recunosc pestii de pe Latorita, sa socializez si eu un pic cu ei !  :laugh:
M-am jucat vreo 2 ore,... in miezul zapuselii,..., atacuri multe, destui peste masura, unii chiar fainuti ! Seara cred ca e spectacol !  8)
Intr-un timp, o trecut pe langa mine un localnic (nu era padurar) cu un scuter, numar de Malaia ! N-avea nimic dubios la el, sau pe scuter, doar o punga cu ceva soc !
S-o oprit, s-o uitat, m-o intrebat :
"Merge ?"...
Apoi, mi-o zis:
"Sunt multi mici, or bagat astia peste anu trecut pe rau... Da' stiti ca l-o inchis, ca e interzis pescuitul pe aici, nu ? !..."  :laugh:
I-am aratat omului musca fara varf, dupa care o plecat impacat !...  :D
Deci asta  fost experienta mea pe Latorita 2016 !
Poate ca Leo, Dragos sau altii dintre voi care ati fost pe acolo, anul asta, poate ati putut pescui linistiti, sau ati vazut altii la pescuit, dar la mine asa o fost !
Sincer, mie Latorita mi s-o parut destul de linistita si nestresata...
Apropo ! ... Am cules si io, o plasa cu soc ! Si una cu menta (izma) !  8)
Fragutele erau culese, zmeura era necoapta inca ! Dupa ciuperci, nu m-am bagat  ! :laugh:
« Last Edit: June 21, 2016, 01:08:35 PM by miky »
Presedinte autorevalidat ! Referendum nenecesar !

Leowb

• Adult
« Reply #32 on: June 21, 2016, 11:43:12 PM »
Ce faci domnule ma urmaresti ??? Da am fost ,am intrebat , dar nu am pescuit acolo din pacate ...sa speram ca mai e peste pana la anu cand o sa mai punem ceva bani sa populam si  cu lipan ca sa o mai inchida inca o data  :(...Asa ca m am dus in alte parti, ca na ai unde dar nu e peste ... Mai multe detalii pe blog ;)

Parintele

• Adult
Latorita 2016 - Inchis la pescuit !!!
« Reply #33 on: June 21, 2016, 11:47:20 PM »
De aici noi am inteles ca domnul prezi se antreneaza tare la casting dar inca nu are curaj pe iarba. >:D

Inteleg, da' nu pricep...

tavistan

• calatori
  • Adult
« Reply #34 on: June 22, 2016, 01:07:06 AM »
...
- asaa..., tot de control  :P, la un moment dat am scos batul, si am pus o uscata...  >:D
Parasuta Adam's, veche, ramasita prin cutie, carlig ruginit la care... i-am rupt varfu' ! ! ! Da mah, da' ce credeati ?  :laugh: ...
...

Asaaaa.... si a fost odata ca niciodata un macelar care avea un cutit fara maner caruia ii lipsea doar lama.... :laugh: :laugh:

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • ╬nparatu'
« Reply #35 on: June 22, 2016, 02:56:59 PM »
Ce faci domnule ma urmaresti ??? Da am fost ,am intrebat , dar nu am pescuit acolo din pacate...
Nu te urmaresc insa primesc zilnic un raport detaliat ! ;D

miky

• Global Moderator
  • Adult
  • ╬nparatu'
« Reply #36 on: May 15, 2017, 12:38:21 PM »
Ieri dimineata, 14 mai 2017, la ocolul silvic Ciunget, de pe Latorita, s-a prezentat un pescar ca facand parte din clubul M13, a lasat 6 beri pentru "Dl Anton" (care nu era acolo), zicand ca se duce pe rau in sus la pescuit !
In conditiile in care padurarul prezent acolo a inteles ca respectivul ese membru M13, nu a mai comentat, nu a mai verificat si l-a lasat pe om in voia lui, sa se duca !
Sper ca respectivul pescar chiar nu este in realitate membru M13 si nici membru pe acest forum, pentru ca gestul lui este incalificabil, nu numai pentru ca Latorita este inchisa la pescuit in 2017 ci si pentru incercarea incalificabila de a mitui si obtine avantaje pretinzand ca este membru M13 !
Iar daca chiar este cineva de aici,... il rog sa inteleaga ca asemenea maniera de a proceda aduce prejudicii atat clubului M13 cat si raului Latorita si personalului silvic de acolo, cu care colaboram !
« Last Edit: May 15, 2017, 01:15:23 PM by miky »

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #37 on: May 15, 2017, 02:24:20 PM »
O descriere a persoanei in cauza?
Minnowholic

Leowb

• Adult
« Reply #38 on: May 15, 2017, 02:51:21 PM »
Iar e Latorita inchisa  >:D