Author Topic: Incotro ne indreptam?  (Read 3846 times)

Mihnea

• Emerger
    • muscar.ro
Incotro ne indreptam?
« on: February 25, 2016, 11:18:07 PM »
Apropo de ultima postare a lui Musk la discutii generale, am observat si eu cu tristete un fenomen.
Faptul ca nu avem ape si pesti si nu reusim sa punem lucurile in ordine afecteaza rau si comunitatea. Pe un forum din Germania pe care mai stateam si eu, erau multi care isi promovau raurile si isi spuneau despre locuri de pescuit si conditii si la cate au nu prea erau perioade lungi de acalmie. Braconajul cum e cam exclus acolo, oamenii isi permit sa spuna direct locurile si sa le promoveze. Din pacate noi nu prea avem curaj la capitolul asta si pe buna dreptate  :( :( :(. Triple Sad!

Mihnea

• Emerger
    • muscar.ro
Re: Incotro ne indreptam?
« Reply #1 on: February 26, 2016, 12:11:28 AM »
Liviu, te rog sa stergi topicul asta, nu ajuta la nimic, eram intr-un moment de tristete. Imi cer scuze !

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #2 on: February 26, 2016, 06:23:16 AM »
lasa ma nu mai plange  :laugh: , ia si bea ceva  :laugh:
Inglorious Muzkars

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #3 on: February 26, 2016, 07:48:26 AM »
Daca insisti il sterg, dar nu esti singurul care plange din cauza asta ... putem sa-l mai lasam

Mihnea

• Emerger
    • muscar.ro
« Reply #4 on: February 26, 2016, 07:54:02 AM »
lasa ma nu mai plange  :laugh: , ia si bea ceva  :laugh:
Asa am si facut  :laugh: si dupa nu mai era nimic grav  :laugh:.

Mihnea

• Emerger
    • muscar.ro
« Reply #5 on: February 26, 2016, 07:57:01 AM »
Daca insisti il sterg, dar nu esti singurul care plange din cauza asta ... putem sa-l mai lasam
Liviu nu insist nu-i musai, numai ca dupa ce l-am pus, nu mai vedeam decat un mesaj negativ care nu ajuta la nimic. Si cica nu-i prea bine sa subliniezi negativul, ca nu asa se scapa de el   :D. Multumesc de raspuns :).

milupiti

• Emerger
Incotro ne indreptam?
« Reply #6 on: February 26, 2016, 09:52:15 AM »
Eu mi-am propus sa fac câte un banner pentru fiecare tablă pe care scrie numele răului (Bistrița) pe care să scriu: Nu se recomandă consumul de peste din aceasta apa, (pestele este infestat cu o chestie nașpa) :)) sau: poluarea din aceasta apa are cote alarmante evitați consumul de peste!
Am un prieten ecologist, poate are el idei  mai buna pentru mesajul de pe banner :))
Poate frica mai scade din pofta nesimțitul care duce acasă mai mult decât are nevoie.

fish on!

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #7 on: February 26, 2016, 10:16:53 AM »
Liviu nu insist nu-i musai, numai ca dupa ce l-am pus, nu mai vedeam decat un mesaj negativ care nu ajuta la nimic. Si cica nu-i prea bine sa subliniezi negativul, ca nu asa se scapa de el   :D. Multumesc de raspuns :).
Pai nu-l subliniezi...acum avem markere de alea verde fluo :laugh:
Mai bine sa-l vezi si sa stii cu ce te lupti :D
Minnowholic

Mihnea

• Emerger
    • muscar.ro
« Reply #8 on: February 26, 2016, 01:59:12 PM »
 :laugh: sunt multe teorii Hell, il lasam vedem ce iese   :laugh:. Subliniem cu markerul da.

Leowb

• Musca 13
  • Adult
« Reply #9 on: February 26, 2016, 07:01:31 PM »
Nu va mai plangeti ,faceti ca mine si ca Pehep si ca multi altii tot timpul in cautare de locuri noi(benzina ,cauciucuri banii cheltuiti ,asta e NE TINE IN VIATA), pescuiti cat mai mult viata e scurta .Nu va convine iesiti afara  :(,asta e .Dunarea e plina de avat ,Prutul la fel din cate am inteles ,Arges ,Olt  si care mai sunt .Se poate pescui la fly si cu alte clase sau dupa alti pesti ;),e la fel de misto  ;) s ar putea sa va placa si mai mult ;D .

muskmd

• agricultor
  • Musca 13
  • Adult
  • Kitty owner
« Reply #10 on: February 26, 2016, 08:13:19 PM »
ca bine zici ....creca ma organizez de un prut....
Inglorious Muzkars

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #11 on: February 26, 2016, 11:32:57 PM »
Nu va mai plangeti ,faceti ca mine si ca Pehep si ca multi altii tot timpul in cautare de locuri noi(benzina ,cauciucuri banii cheltuiti ,asta e NE TINE IN VIATA), pescuiti cat mai mult viata e scurta .Nu va convine iesiti afara  :(,asta e .Dunarea e plina de avat ,Prutul la fel din cate am inteles ,Arges ,Olt  si care mai sunt .Se poate pescui la fly si cu alte clase sau dupa alti pesti ;),e la fel de misto  ;) s ar putea sa va placa si mai mult ;D .
Ba, ia termina cu mentalitatea asta!!
Nu mai avem loc sa pescuim in tihna daca se prinde :laugh:
Minnowholic

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #12 on: February 27, 2016, 08:18:57 AM »
Nu va convine iesiti afara  :(,asta e
Leo, asta e o mare greseala! Este exact ce nu trebuie sa faca nimeni!!! Trebuie facut exact contrariul  >:D

Onisor Beleiu

• Nymph
« Reply #13 on: February 27, 2016, 09:01:00 AM »
Domnilor, oricat de mult ne dorim nu vom putea schimba ceva pana nu se schimba cacatul asta de lege . Cea mai usoara treaba ar fi atribuirea in spre administrare a râurilor  (cel putin o parte din ele) asociațiilor.  Pana atunci RNP si ceilalti nu au nici un interes sa schimbe ceva. A doua problema este ca suntem putini ( cel putin la fly) greu trecem de 300 de persoane.
Dintre noi inca mai sunt simpatizanti ai RNP. Pana nu mor jegurile comuniste nu se va schimba nimic. Asa ca peste 20-25 ani sa speram ca o sa avem si noi ape si pesti ca altii...

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
Minnowholic