Author Topic: Locul ideal pentru emigrare  (Read 5809 times)

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
Re: Locul ideal pentru emigrare
« Reply #15 on: February 03, 2016, 09:44:02 PM »
Bre cu plecatu nu-i asa mare scofala si filozofie cum li se pare multora.....Imi zicea un unchi, vechi cadru militar cind trebuia sa plec in armata si eram terifiat...- Nu-i mare scofala bai pompier atomic (asa ma dezmierda el  :laugh:), ajungi acolo si te integrezi in colectiv... 8)...
   Nici vorba ca au plecat aia mai curajosi, frumosi sau dastepti, ci asa s-a nimerit la un moment dat ,au inceput mai in joaca sau mai serios procesul cu ambasada straina...si...nu au mai dat inapoi...Atita tot...
   Deci la Hellu recomand raza localitatii Terrace din BC...Daca studiaza locul s-ar putea sa plece...ca trece Skeena River acolo si mai vine si April la filmari... :o..Nu sint sigur cit e sezonul de lung...
:laugh:
Daca ma mut acolo (si asa Liviu rade de ce mi-ar place) si pun poze cu torpilele alea..
O sa imi ceara musca cu care l-am prins si va fi dezamagit daca nu-i portocalie
Minnowholic

Hell

• Musca 13
  • Adult
    • Musca13
« Reply #16 on: February 03, 2016, 09:47:52 PM »
Io stau acas', am atata treaba...pai cui las eu puii, curcii, răţili ?
:D:D

Deja am avut un flash-back din Morometii :laugh:
Nila, tu esti ma? :laugh:
Fan morometii, recunosc :D:D

Mai in gluma, mai in serios, e misto prin alte parti dar in nimicnicia mea eu m-am mutat la tara, fix unde am copilarit...si ma simt mai acasa decat oriunde.
As zice ca ii invidiez putin pe cei care se pot dezradacina usor, eu am simtit cum.e si nu mi-a placut asa ca...nila au ba, gluma sau mai mult nu....clar nu prea e de mine.
As pleca doar daca treaba s-ar nasoli urat aici, gen venirea comunistilor, si nu pt mine ci pt copil.

Zicea moromete al batran la sfarsit una atat de simpla...dar atat de grava...
"Niculae, unde mergem noi, domnule?"
In filmul lui Gulea scena e si facuta al dracului de bine...mijlocul codrului, namol, frig, o ceata suo tai cu cutitul si zgomotul surd al padurii...

Bah cam asa sta treaba, de fapt unde mergem noi, domnule...si de ce? Si ce am lasa, de fapt, important, in urma?

Bre domn' Parinte ai perfecta dreptate aici!

Ce se mai vede si ma sperie, plin de Ioni a lu' Rebreanu..doar ca rolurile sunt inversate
Minnowholic

Liviu

• Administrator
  • Adult
« Reply #17 on: February 03, 2016, 10:55:38 PM »
Ce pana mea sa-ti fac daca tu razi de ce-mi doresc eu?
Mariane taica, daca tu-ti doresti una si spui alta ... ce sa-ti fac?  ::)

?>